ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΦΟΥΡΝΑ

Την Παρασκευή,19 Απριλίου 2024 οι μαθητές του Αλκιβιάδειου Γυμνασίου με Λ.Τ. Φουρνάς συμμετείχαν στο Δεύτερο Πανελλαδικό Μαθητικό Συνέδριο Τοπικής Ιστορίας με θεματικό άξονα: «Έλα να σου μιλήσω για τον τόπο μου», που διοργάνωσε το Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Πατρών. Στόχος της συμμετοχής ήταν η προώθηση της εξωστρέφειας της σχολικής μονάδας, η αλληλογνωριμία και η ανάπτυξη δεσμών μεταξύ των σχολειών μέσα από την προβολή διαφορετικών περιοχών.Ο τίτλος της εργασίας του σχολείου μας είναι:« Άνθρωποι που ανέδειξαν το δικό μου τόπο ».Οι μαθητές συμμετείχαν με ενθουσιασμό κι επέδειξαν ιδιαίτερο ζήλο κατά την εκπόνηση της εργασίας τους.

Συμμετέχοντες μαθητές:

Ντούσικου Θεοφανεία,

Ντούσικου Γεωργία,

Τριάντη Αγορίτσα

Εκπαιδευτικοί που συντόνισαν τη δράση :

Ιωάννα Αλαφοδήμου ΠΕ02

Δέσποινα Δεληγιάννη ΠΕ03

Τεχνική υποστήριξη :

Νίκος Νικολάου ΠΕ86

SYN1

SYN2

SYN3